בדיקת ראיה לילדים שלא יכולים לשתף פעולה

בגיל צעיר או בילדים שאינם יכולים לבצע בדיקת ראיה שמחייבת שיתוף פעולה (הבדיקה הרגילה שבה מתבוננים בלוח ואומרים מה כתוב/מצויר בו), מבצעים בדיקת ראיה הכוללת טפטוף טיפות להרחבת אישונים ובדיקה של העין באמצעות מכשיר.

הטיפים שלנו:

  • לאחר טפטוף הטיפות יש צורך בהמתנה של כחצי שעה לפני הכניסה לבדיקה עצמה, לכן מדובר על שהות ארוכה למדי במרפאה. כדאי להביא תעסוקה לילדים (משחק, נשנוש) אך לא כזאת שמבוססת על ראיה כיוון שהטיפות גורמות לטשטוש ראיה. אנחנו מביאים לרוב צעצוע מנגן או צעצועי חישה – כדור קוצים, מר גמיש וכדומה. יתכן שיש באזור גינה או משחקיה של בית החולים או המרפאה. כדי לברר מראש ומותר בהחלט ללכת לשם כדי להעביר את הזמן.
  • טשטוש הראיה עלול להפריע לילד, צפו לבכיינות ולעצבנות בזמן ההמתנה ולאחרי הבדיקה. אנחנו לרוב מוותרים על עקרונות התזונה שלנו ומאפשרים חטיפים. 🙂
  • הרחבת אישונים גורמת לסינוור. לא כדאי ליזום פעילויות בחוץ בהמשך היום עד שהשפעת הטיפות תפוג. אם אתם בבית, כדאי להנמיך תאורה או לסגור תריסים. אם הילד/ה מוכנים להרכיב משקפי שמש, כדאי להביא זוג איתכם ולהרכיב אותם כבר לאחר טפטוף הטיפות, כי גם האור במרפאה מסנוור. אנחנו תמיד שלחנו לגן גם אחרי הרחבת אישונים מתוך תחושה שהשגרה והפעילויות מסיחים את דעתה של הבת שלנו מאי הנוחות הקלה, אולם יש ילדים שמגיבים להרחבת אישונים בצורה קשה יותר וכדאי להישאר איתם בבית.