פנאי

גידול ילד או ילדה עם צרכים מיוחדים זאת משימה שדורשת הרבה כוחות, נפשיים אבל גם פיזיים. לעיתים קרובות אנחנו שומעים מאנשי מקצוע או סתם מהסביבה, כמה חשוב למצוא זמן לנוח ולהתאוורר, כמה חשוב לא להזניח את עצמנו ואת הזוגיות ולמצוא זמן גם לילדים האחרים שלנו. כל האמירות האלו נכונות מאוד, אבל בפועל – איך??
איך נוסעים לחופשה ומשאירים בבית ילד עם צרכים מיוחדים, לפעמים לא ורבלי, לפעמים שדורש טיפול רפואי, לפעמים סתם, ילד שכל כך קשור אלינו ואף אחד אחר לא מכיר אותו כמונו?
ואיך נוסעים לחופשה עם אותו ילד עם צרכים מיוחדים, ומתמודדים עם לילות בלי שינה במקום זר, עם דרישות תזונתיות מיוחדות, וכמובן עם החשש שאולי חלילה נזדקק לטיפול רפואי הרחק מהבית?

במקביל, מתישהו הילדים שלנו גדלים וגם הם זקוקים להתאווררות מאיתנו, בחברת בני גילם. גם זה תהליך לא פשוט נפשית ולוגיסטית.

הנה כמה ארגונים ופרויקטים שיכולים לסייע:

תוכנית הקלה של עזר מציון מאפשרת לארח ילד עם צרכים מיוחדים אצל משפחה אחרת לצורך התאווררות של ההורים. את המשפחה המארחת יכולים ההורים לבחור בעצמם מקרב מכרים או מהצוות הטיפולי הקבוע של הילד (או מתוך מאגר של עזר מציון) והיא מקבלת תגמול כספי על האירוח.

קבוצת הפייסבוק בייביסיטר מיוחד במינו משדכת בין הורים לילדים עם צרכים מיוחדים לבייביסיטרים ובייביסיטריות עם ניסיון בטיפול בילדים מיוחדים.

כנפיים של קרמבו – תנועת הנוער שמשלבת ילדים עם צרכים מיוחדים פועלת ב-64 סניפים ברחבי הארץ. ההשתתפות לילדים מיוחדים מגיל 7 ועד 21.

קייטנות ונופשונים לקיץ 2018 באדיבות ארגון קשר.

קייטנת פסח 2019 באזור פתח תקווה

 

מכירים פעילויות ותוכניות אחרות? שתפו אותנו!